حرکات دست شما در طول جلسه مصاحبه - دنیای کار

حرکات دست شما در طول جلسه مصاحبه

زبان-بدن-مصاحبه

شما تا به حال در چند جلسه مصاحبه شرکت کرده اید ؟  آیا به نظر خودتان تا به حال توانسته اید در جلسات مصاحبه شغلی بهترین تأثیر را در مخاطب خود که همان کارفرمای احتمالی شما بوده داشته باشید؟  یا اینکه فکر می کنید به شدت خراب کاری کرده اید و اگر خیلی از حرفها را می زدید و یا اینکه خیلی از کارها را نمی کردید، جلسه بهتری داشتید و در همان شرکت مورد علاقه استخدام شده بودید. 

نگران نباشید با یادگیری نکات خیلی مهم و در عین حال ساده شما می توانید نقش بسیار مثبتی در جلسات مصاحبه شغلی ایفا کنید. دقت کنید که در یک جلسه مصاحبه استخدامی قوت رزومه و صحبت های شما تنها موارد مورد نیاز برای گرفتن یک شغل نیستند. زبان بدن (Body language) نیز نقش مهمی در نشان دادن شخصیت و صحت گفته‌های شما در طول مصاحبه دارد.

یکی از مهمترین بخش‌هایی از بدن که می‌تواند تکمیل‌کننده‌ی گفته‌های ما در طول جلسه‌ی مصاحبه باشد، دستان ما می باشند. اما بسیاری از افراد نمی‌دانند دقیقا چه کاری بهتر است با دست‌ها انجام شود تا بهترین بازخورد را داشته باشد. در ادامه چند نکته و راهنمایی از طرف کارشناسان و متخصصان شغلی آورده شده است. این راهنمایی‌ها شامل مواردی هستند که باید انجام دهید یا نباید انجام دهید.

مواردی که با دست‌ها باید در طول مصاحبه انجام شود:

نشان دادن کف دست: نشان دادن کف دست به طرف مقابل می‌تواند نشانه‌ای از صداقت، درستکاری و وفاداری شما باشد.

چسباندن نُک انگشت‌ها به هم: نُک انگشتان را مثل سیاستمداران به یکدیگر بچسبانید تا اعتماد به نفس خود را نشان دهید.

 

مواردی که با دست‌ها نباید در طول مصاحبه انجام شود:

پنهان کردن کف دست: خواباندن کف دست‌ها در مقابل خود بر روی میز نشانه‌ای از تلاش شما برای تسلط و غلبه کردن بر شرایط را نشان می‌دهد.

پنهان کردن دست‌ها: مخفی کردن دست‌های شما نیز نشانه‌ای است از اینکه می‌خواهید چیزی را مخفی کنید. دست‌های خود را خارج از جیب بگذارید.

لمس کردن انگشت‌ها: اگر با انگشت‌های خود دائم روی میز بزنید، این موضوع نشانه‌ای است از بی‌تابی شما و همچنین باعث عدم تمرکز می‌شود.

از کار‌هایی مانند دست به بغل زدن و دائم و بی‌جهت تکان دادن دست‌ها نیز خودداری کنید. به یاد داشته باشید که زبان بدن آنقدر تاثیرگذار است که می‌تواند یک مصاحبه را کامل به نفع شما پیش ببرد.

نظر خود را بنویسید

Menu Title