آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی چگونه است؟

کارشناس رسمی حسابداری

یکی از فرصتهای شغلی حسابداری در بخش استخدام دولتی ، استخدام کارشناس رسمی دادگستری است که به عنوان استخدام پاره وقت حسابدار  مورد توجه علاقه مندان این شغل قرار دارد.

این مقاله شما را با شرایط شرکت ، مراکز برگزار کننده ، تاریخچه برگزاری ، نوع سوالات و منابع آزمون کارشناس رسمی دادگستری در رشته حسابداری و حسابرسی آشنا می کند.

 

آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته حسابداری و حسابرسی

برای شرکت در آزمون کارشناس رسمی دادگستری باید در رشته مورد تقاضا، تخصص و تحصیلات داشته باشید. یکی از رشته هایی که تقریبا در اکثر سالها در آزمون کارشناس رسمی دادگستری مورد نیاز بوده است، رشته حسابداری و حسابرسی است.
 

فارغ التحصیلان چه رشته هایی اجازه شرکت در آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی را دارند؟

فارغ التحصیلان رشته های مرتبط به این حوزه از جمله حسابداری، مدیریت مالی و مدیریت بازرگانی مجاز به شرکت در آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی هستند.
 

آزمون کارشناس رسمی دادگستری توسط چه مراکزی برگزار می شود؟

طبق قوانین موجود آزمون کارشناس رسمی دادگستری توسط دو مرکز کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز امور مشاوران و کارشناسان رسمی قوه قضائیه برگزار می شود.

 

آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی در چه سال هایی برگزار شده است؟

آزمون کارشناس رسمی در رشته حسابداری و حسابرسی در سال های۸۱، ۸۳، ۸۴، ۸۵، ۸۶، ۸۷، ۸۸، ۹۰ و ۹۳ توسط مرکز امور مشاوران قوه قضائیه برگزار شده است که برای دریافت این سوالات به همراه پاسخنامه ( به جز ۹۳) می توانید از لینک زیر استفاده کنید. توجه داشته باشید که کلید سوالات توسط خود این مرکز ارائه شده است :

دانلود سوالات آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی به همراه پاسخنامه

همچنین آزمون های کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی که توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری تا کنون برگزار شده در سال های ۷۱، ۷۵، ۷۶، ۷۷، ۷۸، ۷۹، ۸۱، ۸۲، ۸۴، ۸۶، ۸۸ و ۹۰ بوده است. برای دریافت این سوالات می توانید از لینک زیر استفاده کنید :

دانلود سوالات آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی

 

آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی به صورت تشریحی است یا تستی؟

در سال های اولیه که آزمون کارشناس رسمی دادگستری برگزار می شد، معمولا بیشتر آزمون ها به صورت تشریحی و گاهی به صورت تستی و تشریحی بود ولی در سال های اخیر کلیه سوالات آزمون کارشناس رسمی دادگستری از جمله در رشته حسابداری و حسابرسی به صورت تستی برگزار می گردد.
 

بهترین منابع برای آمادگی آزمون کارشناس رسمی دادگستری حسابداری چیست ؟

به دلیل آنکه معمولا منابع مشخصی برای آزمون کارشناس رسمی دادگستری ارائه نمی شود، یکی از بهترین راه ها برای کسب آمادگی لازم برای آزمون کارشناس رسمی، استفاده از سوالات سال های قبل این آزمون می باشد. ما سعی کرده ایم تا مجموعه کامل سوالات کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی را در اختیار شما قرار دهیم که لینک آنها را در بالا مشاهده می کنید.

نظر خود را بنویسید