منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

کلاس کنکور ارشد حسابداری

کلاس کنکور ارشد حسابداری

در سال های اخیر که تعداد فارغ التحصیلان کارشناسی در رشته های مختلف از جمله حسابداری زیاد شده است و به تبع آن رقابت در یافتن شغل مناسب در بین تازه حسابداران! افزایش داشته، تعداد متقاضیان ورود به دوره های آموزشی تحصیلات تکمیلی حسابداری یا همان کارشناسی ارشد نیز به همان میزان افزایش نشان می دهد. البته هدف تعدادی از متقاضیان ورود به دوره های کارشناسی ارشد حسابداری افزایش دانش تخصصی، هدف گروهی دیگر، ادامه تحصیل تا مقطع دکتری و احیانا ورود به شغل هیات علمی و تمایل بسیاری دیگر از متقاضیان، افزایش شانس آنها برای یافتن شغل بهتر و یا ارتقاء شغلی به عنوان حسابدار می باشد.  

به دلیل همین افزایش تقاضا برای حضور در دوره های آموزشی کارشناسی ارشد، بالطبع رقابت زیادی در کنکور ارشد حسابداری شکل گرفته و تعدادی از داوطلبین کنکور برای افزایش شانس قبولی خود دست به دامان موسسات آموزشی برگزار کننده کلاس های کنکور ارشد حسابداری می شوند.

 

لیست آموزشگاه های حسابداری

کلاس کنکور ارشد حسابداری برای چه کسانی مناسب است؟

در یک نگاه کلی می توانیم بگوییم کلاس های کنکور ارشد حسابداری برای تمام کسانی که قصد شرکت در کنکور ارشد این رشته را دارند می تواند کاربرد داشته باشد و باعث تقویت مهارت های تست زنی و افزایش دانش و اطلاعات تخصصی آنها شود. اما مطمئنا تمام کسانی که قصد شرکت در کنکور ارشد را دارند دارای شرایط یکسانی نمی باشند. برخی از آنها به تازگی از دوره کارشناسی فارغ التحصیل شده اند و بعضی دیگر مدت ها از تحصیلات کارشناسی شان می گذرد. عده ای در دوره لیسانس به خوبی درس خوانده اند و آمادگی خوبی برای شرکت در کنکور دارند ولی بعضی دیگر فقط واحدهای درسی را پاس کرده اند و شرایط مناسبی برای شرکت در یک آزمون سخت و دشوار مثل کنکور ارشد را ندارند. همچنین ممکن است مدرک کارشناسی شما در رشته دیگری غیر از حسابداری باشد و هیچ پیش زمینه ای در این رشته نداشته باشید.

به هر حال اینطور می توان گفت که هرچقدر میزان آمادگی، دانش و اطلاعات شما کمتر و قدیمی تر باشد، نیاز شما به حمایت و آموزش بیشتر است. چرا که رقابت بسیار سخت است و به آمادگی بالایی نیاز دارد. البته اینکه شما از خودتان چه انتظاری دارید در تصمیم گیری شما برای شرکت در کلاس کنکور ارشد حسابداری تأثیر گذار است. اینکه می خواهید در یک دانشگاه تراز اول تحصیل کنید و یا اینکه تنها دریافت مدرک ارشد حسابداری ، از هر دانشگاهی ، برای شما مهم است. در کنار همه این عوامل، هزینه حضور در کلاس های کنکور یکی از مولفه های مهم تصمیم گیری برای اغلب افراد است که شما هم باید به آن توجه کنید.  

انواع کلاس های کنکور ارشد حسابداری

مطمئنا شرایط هر یک از متقاضیان کلاس های کنکور ارشد حسابداری با یکدیگر تفاوت دارد. یکی مشغول کار است و تنها روزهای آخر هفته را برای شرکت در کلاس درس فرصت دارد و دیگری در تمام هفته وقت آزاد دارد و می تواند در کلاس شرکت کند. بعضی ها صبح ها وقت خالی دارند و عده ای عصر ها.  همچنین کسانی هستند که برای شرکت در کلاس باید از یک شهر به شهر دیگر سفر کنند و بعد از پایان کلاس ها مجددا به شهر خود بازگردند که مسلما این عده تمایل دارند زمان بندی کلاس ها هرچه فشرده تر و در روزهای کمتری باشد.

آموزشگاه های کنکور ارشد حسابداری هم به منظور پاسخگویی به انواع سلیقه ها سعی کرده اند ترکیبی از روش های مختلف آموزش و زمانبندی دوره های آموزشی را برای متقاضیان فراهم کنند تا موفق شوند بیشترین تعداد دانشجو را جذب نمایند. به همین دلیل شما با بررسی انواع دوره های آموزشی در موسساتی که کلاس های کنکور ارشد حسابداری را برگزار می کنند می توانید بهترین آنها را که بیشترین تطابق را با شرایط شما دارند انتخاب کنید.

کلاس های عادی معمولا چند ماه زودتر از زمان کنکور شروع شده و در طول هفته تشکیل می شوند، در کلاس های نیمه فشرده شما در روزهای کمتری می توانید دوره آموزشی را طی کنید، کلاس بعضی از دوره ها فقط در آخر هفته تشکیل می شود که عموما با شرایط کارمندان و شاغلین تطابق دارد و البته بعضی از موسسات هم برای کسانی که امکان شرکت در کلاس های حضوری را ندارند از طریق ارسال کتاب و جزوه و CD آموزشی خدمات خود را ارائه می کنند.

 

لیست آموزشگاه های حسابداری

محتویات کلاس های کنکور ارشد حسابداری

از آنجا که نیاز داوطلبین کنکور ارشد متفاوت از یکدیگر می باشد، بنابراین محتویات کلاس های کنکور متناسب با نیاز افراد مختلف، متفاوت است.  بعضی ها دانش خوبی دارند و فقط می خواهند مهارت تست زنی خود را ارتقاء دهند. عده ای هم تمایل دارند تا کل مباحثی که جزو منابع کنکور می باشد مجددا یک بار دیگر برایشان مرور شود. بر این اساس هر آموزشگاه معمولا دوره های مختلفی تعریف می کند که دارای محتویات مجزا می باشند و هر یک نیاز بخشی از داوطلبین کنکور را پوشش می دهند.

شما باید در ابتدا شرایط خود را بسنجید و متناسب با نیاز خود و هزینه ای که می خواهید صرف کلاس کنکور کنید، بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

موسسات برگزار کننده کلاس های کنکور ارشد حسابداری

به زودی …

تأثیر کلاس های کنکور کارشناسی ارشد حسابداری درموفقیت شما

وقتی که با تعدادی از پذیرفته شدگان ارشد حسابداری در دانشگاه های مختلف صحبت می کنیم، این موضوع کاملا مشخص می شود که تمامی آنها الزاما در کلاس های کنکور شرکت نکرده اند. حتی در بعضی از دانشگاه ها، تعداد کسانی که از طریق کلاس های کنکور موفق به حضور در دوره کارشناسی ارشد شده اند بسیار کم است. اما در کنار اینها کسانی هم هستند که شرکت در کلاس های کنکور ارشد را یکی از عوامل اصلی موفقیت خود قلمداد می کنند و از تصمیم خود راضی اند.

با گفت و گو هایی که من و همکارانم با دانشجویان ارشد حسابداری در دانشگاه های مختلف داشتیم به این جمع بندی رسیدیم که کلاس های کنکور تنها برای کسانی ثمربخش و سودمند بوده است که خودشان هم تمایل زیادی برای قبولی در کنکور داشته اند و در کنار این کلاس ها، تلاش زیادی کرده اند.  در حقیقت این کلاس ها به عنوان یک حامی و پشتیبان عمل می کنند که در جای خود بسیار هم مفید و موثر است ولی تا خود شما نخواهید و وقت و انرژی کافی صرف نکنید، کارشناسی ارشد حسابداری در کار نخواهد بود !

رابطه مدرک کارشناسی ارشد با موفقیت شغلی یک حسابدار

شاید تصور خیلی از دانشجویان کارشناسی حسابداری یا تازه فارغ التحصیلان این رشته این است که اگر کار درست و حسابی پیدا نمی شود و یا حقوق کمی از طرف شرکت ها پرداخت می شود به این دلیل است که مدرک تحصیلی آنها پایین است!  و شاید با کسب مدرک کارشناسی ارشد بتوانند خیلی راحت تر کار دلخواه خود را پیدا کنند و یا حقوق بیشتری دریافت کنند.

تحقیقات ما در این زمینه نشان می دهد که نوع مدرک تحصیلی شما تأثیر قابل ملاحظه ای بر موفقیت شما در شروع به کار در حرفه حسابداری ندارد. زیرا همان طور که احتمالا شما هم بارها از زبان اساتید خود شنیده اید، حسابداری بیشتر از اینکه یک شاخه علمی باشد، یک حرفه و فن است و برای موفقیت در آن به مهارت و کار عملی و تجربی نیاز است. لذا کسب تجربه در کار به صورت کارآموزی یا کار به صورت کمک حسابدار یا حسابدار و یا هر شکل دیگر، می تواند تأثیر بیشتری بر موفقیت شما در پیدا کردن کار بهتر و یا افزایش حقوق و دستمزد شما در یک محیط شغلی بهتر داشته باشد.

لذا اینطور می توان این موضوع را عنوان کرد که دریافت مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد ارزشمند است و در دراز مدت به پیشرفت شغلی و حرفه ای شما کمک خواهد کرد ولی در شروع کار، زمانی که شما هیچ تجربه عملی و مهارتی در این حرفه ندارید، کسب مدرک کارشناسی ارشد حسابداری شاید باعث شود شما فقط ۲ سال از بازار کار و کسب تجربه دور بمانید و تنها انتظارات شما را از حقوق و مزایا و نوع کاری که باید انجام دهید افزایش دهد و در واقعیت کمکی به شروع کار شما در حرفه حسابداری نکند. چونکه کارفرمایان بیش از مدرک تحصیلی شما به مهارت و تجربه شما به عنوان یک حسابدار بها می دهند و برای آن پول پرداخت می کنند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین رشته تجربی