منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید
راهنمای تکمیل فرم “درخواست همکاری” و ارسال آن برای کارفرما

 

کارجوی محترم ، شما به منظور تکمیل فرم “درخواست همکاری” مندرج در ذیل هر آگهی و ارسال آن به صورت آنلاین برای کارفرما، بهتر است به نکات زیر توجه بفرمایید تا احتمال موفقیت شما در این مرحله افزایش یافته و به مرحله مصاحبه راه پیدا کنید :

فرم درخواست همکاری

 1. دقت کنید که در فیلد اول نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و به فارسی بنویسید و از نوشتن عبارات انگلیسی یا نوشتن نام یا نام خانوادگی به تنهایی پرهیز کنید.
 2. دقت کنید که آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح وارد کنید. زیرا بخشی از ارتباط کارفرما با شما از این طریق می باشد و در صورت خطا در ثبت ایمیل ممکن است پیام کارفرما به دست شما نرسد.
 3. در آخرین قسمت با نام “پیام شما برای کارفرما” به نکات ذیل توجه بفرمایید. متن نوشته شده در این بخش در واقع حکم نامه ای را دارد که شما بر روی رزومه خود قرار داده و برای کارفرما ارسال می کنید. این پیام قبل از هر چیزی مورد توجه کارفرما قرار خواهد گرفت. بنابراین نحوه نگارش آن بسیار مهم است : 
  • از نوشتن محتویات رزومه خود در این فیلد به شدت خودداری کنید. رزومه شما می بایست به صورت یک فایل جداگانه و ترجیحا در قالب فایل pdf  یا word به صورت ضمیمه به پیام باشد. (آپلود فایل در فرم)
  • بهترین جملات برای نوشتن در این بخش، معرفی کوتاه و خیلی مختصر خود در چند جمله به منظور جلب توجه کارفرما برای مشاهده رزومه ای است که به این پیام پیوست کرده اید.
  • جمله شما در این قسمت بهتر است محترمانه و همراه با رعایت ادب و احترام کامل باشد.
 4. در بخش پایانی فراموش نکنید که رزومه خود را آپلود کنید. رزومه شما بهتر است با فرمت pdf باشد که در تمامی کامپیوتر ها به یک شکل نمایش داده شود. (راهنمای رزومه نویسی)

 

برخی از نمونه متن های مناسب برای نوشتن در بخش “پیام شما برای کارفرما” :

 • من محمد ناصری هستم ، ۲۸ ساله، ساکن شهر مشهد و فارغ التحصیل رشته مهندسی معدن از دانشگاه تهران. من علاقه مند به همکاری با شرکت شما در خصوص شغل آگهی شده هستم. شما می توانید رزومه کامل من را در پیوست ملاحظه نمایید. با تشکر
 • با سلام و احترام ؛ من سارا بختیاری هستم ، تخصص حسابداری دارم و  ساکن ساری می باشم. ۷ سال سابقه کار حسابداری دارم  و بدینوسیله برای شغل “رئیس حسابداری” که شما آگهی کرده اید، ابراز آمادگی کرده و درخواست همکاری دارم. رزومه کامل من به پیوست می باشد. منتظر اعلام نظر شما هستم. با تشکر
 • با سلام و احترام خدمت شما ، من درخواست استخدام در شغل مهندس عمران را دارم. رزومه من به پیوست است. لطفا ملاحظه فرمایید. با تشکر

 

در زیر شما می توانید نمونه ای از فرم تکمیل شده را ملاحظه نمایید :

Request job sample