منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

بازارکار رشته پرستاری

بازارکار رشته پرستاری

پرستار یکی از اعضای اصلی تیم درمانی است که بسیاری از وظایف مراقبت، نگهداری و درمان بیماران را برعهده دارد. این شغل هم مانند بسیاری از مشاغل دیگر دارای ویژگی ها، جذابیت ها و مشکلات خاص خودش می باشد.

در بین دانش آموزان تجربی، پرستاری یکی از رشته های پرطرفدار و جذاب است . دانش آموزان برای اینکه انتخاب رشته بهتری داشته باشند، باید اطلاعات کافی از رشته های تجربی و شغل های رشته تجربی کسب کنند. در خصوص هر رشته باید بدانند که چه دروسی در این رشته در دانشگاه آموزش داده می شود، چه دانشگاه هایی در این رشته دانشجو می پذیرند، با چه رتبه ای می توان در این رشته قبول شد و …

در خصوص شغل های رشته تجربی هم باید اطلاعاتی در خصوص وضعیت بازارکار، آینده شغلی، درآمد، محیط کار و … باید بدست بیاورند تا بتوانند در مجموع به تصمیم و انتخاب درستی برسند.در اینجا نیز سعی شده است اطلاعاتی در خصوص پرستاری به ویژه بازارکار رشته پرستاری در اختیار شما قرار گیرد.

پرستار کجا می تواند کار کند؟

پرستاران معمولا در محیط های درمانی و بیمارستانی کار می کنند. تنوع محیط کار پرستاران زیاد است و علاوه بر محیطهای درمانی، آنها می توانند در مراکز امدادی (نظیر اورژانس و هلال احمر)، حمایتی( نظیر شیرخوارگاه ها، مراکز بهزیستی، مددکاری،سرای سالمندان) مراکز تادیبی و امنیتی ( نظیر زندانها و مراکز بازپروری معتادان)، مراکز آموزشی(مهد کودک ها) و… کار کنند.

بازارکار رشته پرستاری در ایران چطور است؟

پرستاری از شغل هایی است که هنوز در کشور اشباع نشده است. جدیدترین آمار و ارقام نشان می دهد، در مراکز درمانی کشور کمبود نیروی پرستار وجود دارد. بنابراین بازارکار رشته پرستاری وضعیت خوبی در کشور دارد. تقریبا اغلب فارغ التحصیلان رشته پرستاری جذب بازارکار می شوند. برای دریافت اطلاعات کامل از وضعیت بازارکار پرستاری در کشور روی این لینک کلیک کنید.(لینک به زودی فعال می شود)

بازارکار پرستاری در کشورهای دیگر چطور است؟

پرستاری معمولا در بسیاری از کشورها دارای بازارکار خوبی است به عنوان نمونه وضعیت استخدام پرستار در کشورآمریکا و استرالیا به شرح زیر است:

آمریکا – پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام پرستاران بین سال های۲۰۱۰  تا۲۰۲۰ ، رشد۲۶  درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل۱۴  درصد می باشد.

استرالیا – در بازه زمانی۵  سال گذشته میزان استخدام در این شغل رشد۲۷.۴  درصدی داشته و رشد بسیار سریع درآینده برای آن پیش بینی می شود.

درآمد رشته پرستاری چقدر است؟

درآمد یکی از مهم ترین عواملی است که در انتخاب شغل مورد نظر هر فردی قرار می گیرد. اینکه درآمد پرستار در ایران چقدر است؟ درآمد شغل پرستاری در شهرهای مختلف چه تفاوتی دارد؟ و … از جمله پرسش هایی است که بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان با آن روبرو هستند.

در خصوص میزان حقوق و درآمد پرستار در کشور آمار دقیقی در دسترس نمی باشد. البته اکنون با اجرای طرح تحول سلامت، حقوق و دریافتی پرستاران به ویژه در بیمارستانهایی که این طرح در آنها اجرا می شود بهبود نسبی یافته است. 

درآمد رشته پرستاری در کشورهای دیگر چقدر است؟

برخی از دانش آموزان و دانشجویان پرستاری قصد دارند پس از پایان تحصیلات، به کشور دیگری مهاجرت کنند. بنابراین دانستن میزان درآمد شغل پرستاری در کشورهای دیگر برای آنها جذاب است. در اینجا چند نمونه از آنها آورده شده است:

آمریکا – متوسط درآمد سالانه پرستاران در این کشور ۶۰،۶۱۶ دلار آمریکا در سال ۲۰۱۷ می باشد.

استرالیا – متوسط درآمد سالانه پرستاران در این کشور ۵۸،۵۵۲ دلار استرالیا در سال ۲۰۱۷ می باشد.

انگلستان – متوسط درآمد سالانه پرستاران در این کشور ۲۴،۹۶۳ پوند انگلیس در سال ۲۰۱۷ می باشد.

کانادا: متوسط درآمد سالانه پرستاران در این کشور ۵۹،۸۶۲ دلار کانادا می باشد.

این بخشی از اطلاعاتی بود که به شما کمک می کند تا در انتخاب رشته پرستاری دقیق تر عمل کنید، بازارکار پرستاری را بشناسید، درآمد پرستار را بدانید، با محیط کار پرستار آشنا شوید و … مطمئنا کسب اطلاعات کامل تر می تواند کمک بیشتری به شما کند. به زودی مجموعه کاملی از اطلاعات مختلف درباره رشته پرستاری همراه با مقایسه با سایر رشته های تجربی در اختیار شما قرار می گیرد.

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین رشته تجربی