منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

آزمون ارزشیابی داروسازی

آزمون ارزشیابی داروسازی

آزمون ارزشیابی داروسازی چیست؟

آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور که به اختصار به آزمون ارزشیابی داروسازی یا امتحان ارزشیابی داروسازی نیز معروف است، آزمونی است که به منظور حصول اطمینان از سطح دانش و اطلاعات علمی دانش آموختگان داروسازی دانشگاههای مورد تایید خارج از کشور برگزار می شود.صرفا افرادی می توانند در این آزمون شرکت کنند که تحصیلات خود را در دانشگاه های معتبر مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خارج از کشور به اتمام رسانده باشند.
این آزمون نیز همانند آزمونهای دیگر تحصیلات تکمیلی ( آزمون دکترای وزارت بهداشت ، آزمون ملی داروسازی ، آزمون ارتقای داروسازی و…) از آنجا که بر آینده تحصیلی و شغلی داوطلبان بسیار تاثیرگذار است، از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است.

 

شرایط شرکت در آزمون ارزشیابی داروسازی خارج از کشور

آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور برای آن دسته ازدانش آموختگانی است که در هنگام شروع به تحصیل، دانشگاه محل تحصیل آنها در لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت بوده است.
دانش آموختگان دانشگاههایی که در لیست دانشگاههای مورد تائید وزارت بهداشت نیستند (به شرط آن که تاریخ شروع به تحصیل آنان پیش از آگوست سال ۲۰۰۹ باشد)، با توجه به نمره کسب شده در کمیسیون ارزشیابی رشته داروسازی، در خصوص آنان تصمیم گیری خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون ارزشیابی داروسازی خارج از کشور

این آزمون دو نوبت در سال (تابستان و زمستان) براساس منابع اعلام شده توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی برگزار می شود.
تعداد شرکت کنندگان آزمون ارزشیابی داروسازی خارج کشور
طبیعتا تعداد داوطلبان این آزمون متغیر است اما براساس اعلام مسوولین، آزمون ارزشیابی داروسازی در دوره دوازدهم (دیماه ۹۵) ۱۲۰ نفر و در دوره سیزدهم (مرداد ۹۶) ۱۴۶ نفر داوطلب داشته است که از این تعداد ۸۷ نفر زن و ۵۹ نفر مرد بوده اند.

 

مکان برگزاری آزمون ارزشیابی داروسازی خارج از کشور

به علت تعداد نسبتا اندک داوطلبان، آزمون در یک حوزه (معمولا دانشگاه علوم پزشکی ایران) برگزار می شود.

منابع آزمون ارزشیابی داروسازی

 

منابع آزمون ارزشیابی داروسازی خارج از کشور از طریق سایت مرکز سنجش پزشکی ( www.sanjeshp.ir )، بخش منابع آزمون ها،لینک منابع آزمون ارزشیابی داروسازی  قابل دسترسی است.

مراحل پس از شرکت در آزمون ارزشیابی داروسازی خارج از کشور

مرحله پس از شرکت در آزمون (با توجه به نمره بدست آمده توسط دانش‌آموختگان) به این صورت است که دانش‌آموختگان دانشگاه‌هایی که در هنگام شروع به تحصیل در لیست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده‌اند در صورت احراز نمره بیشتر از ۶۰ درصد نمره کل در آزمون ارزشیابی دانش‌آموختگان داروسازی خارج از کشور، ملزم به گذراندن حداقل ۸ واحد کارآموزی داروخانه دانشگاهی هستند.

در صورت احراز نمره ۵۰ تا ۶۰ درصد نمره کل، ملزم به گذراندن حداقل ۲۶ واحد تکمیلی و یا شرکت مجدد در آزمون (مشروط به عدم دریافت معرفی‌نامه جهت شروع دوره تکمیلی) بوده و در صورت احراز نمره کمتر از ۵۰درصد نمره کل، ملزم به شرکت مجدد در آزمون هستند.
میزان دوره تکمیلی پس از قبولی در آزمون ارزشیابی، بر اساس مصوبات مربوطه توسط مرکز خدمات آموزشی اعلام می شود و در هر حال با توجه به احتمال تغییر قوانین، ملاک، آگهی ثبت نام هر دوره است. معرفینامه برای طی دوره  تکمیلی نیز، فقط پس از تأیید نمرات در کمیسیون ارزشیابی رشته ی داروسازی صادر خواهد شد

.

دانلود سوالات آزمون ارزشیابی داروسازی خارج از کشور

اگرچه نمونه سوالات آزمون ارزشیابی داروسازی به صورت پراکنده در اینترنت در دسترس است اما سایت مسیر ایرانی برای اولین بار امکان دانلود سوالات آزمون ارزشیابی داروسازی خارج از کشور (اصل دفترچه سوالات چند دوره اخیرآزمون) را برای علاقه مندان به شرح زیر مهیا ساخته است:

دانلود سوالات آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور- شهریور ۹۰
دانلود سوالات آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور- تیر ۹۱
دانلود سوالات آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور- آذر ۹۱
دانلود سوالات آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور- تیر ۹۲
دانلود سوالات آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور- آذر ۹۲
دانلود سوالات آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور- تیر ۹۳
دانلود سوالات آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور- مرداد ۹۴
دانلود سوالات آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور- دی ۹۴
دانلود سوالات آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور- مرداد ۹۴
دانلود سوالات آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور- مرداد ۹۵
دانلود سوالات آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور- دی ۹۵
دانلود سوالات آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور- مرداد ۹۶

برای دانلود سوالات آزمون ارزشیابی داروسازی روی لینک زیر کلیک کنید:

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین رشته تجربی